Στα πλαίσια των κοινών δράσεων του Γραφείου Γυναικών της ΠΕΟ, της DEV-IS και των υπόλοιπων Τουρκοκυπριακών προοδευτικών Συντεχνιών, KTÖS, KTOEÖS, KTAMS, BES, KOOP-SEN, DAÜ-SEN για την 8η του Μάρτη, Παγκόσμια Μέρα της Γυναίκας, αντιπροσωπεία της ΠΕΟ επισκέφθηκε σήμερα τουρκοκύπριες εργαζόμενες στο κατεχόμενο Δίκωμο.
![](http://ergatikovima.com/wp-content/uploads/2020/03/85215629_218833105933831_2604380069925224448_n.jpg)
Κατά τη διάρκεια της επίσκεψης εκφράστηκε από τις εργαζόμενες μέλη των οργανώσεων η ανάγκη εντατικοποίησης των κοινών δράσεων που θα συμβάλουν στην επαναπροσέγγιση και στην προσπάθεια για επανένωση και λύση του Κυπριακού καθώς και η ανάγκη αντιμετώπισης των κοινών προβλημάτων που αντιμετωπίζουν οι εργαζόμενες.